. . . . . and the Winners are . . . . . . . . . . and the Winners are . . . . . . . . . . and the Winners are . . . . . . . . . . and the Winners are . . . . . . . . . . and the Winners are . . . . . . . . . . and the Winners are . . . . . . . . . . and the Winners are . . . . . . . . . . and the Winners are . . . . . . . . . . and the Winners are . . . . . . . . . . and the Winners are . . . . . . . . . . and the Winners are . . . . . . . . . . and the Winners are . . . . . . . . . . and the Winners are . . . . . . . . . . and the Winners are . . . . . . . . . . and the Winners are . . . . . . . . . . and the Winners are . . . . . . . . . . and the Winners are . . . . . . . . . . and the Winners are . . . . . . . . . . and the Winners are . . . . . . . . . . and the Winners are . . . . . . . . . . and the Winners are . . . . . . . . . . and the Winners are . . . . . . . . . . and the Winners are . . . . . . . . . . and the Winners are . . . . . . . . . .

ARCHITECTURE WINNERS - Professional

Color Awards

1st Place - Outstanding Achievement 

Alley Light

ANNETTE WILLIS - Australia

 

Color Awards

2nd Place - Merit of Excellence 

Clean Blue

MARC FISCHER - Germany

 

Color Awards

3rd Place - Honor of Distinction 

Union of Diversity

PAUL BROUNS - Netherlands

 

 

 

 

Congratulations Honorees in the Category of Architecture

HONORABLE MENTIONS - Professional

Color Awards

Honorable Mention 

[boxed]

NINA PAPIOREK - Germany

 

Color Awards

Honorable Mention 

0457x

NH W - UK

 

Color Awards

Honorable Mention 

Sideviews

MARC FISCHER - Germany

 

Color Awards

Honorable Mention 

Main point

IVAN MURAENKO - Israel

 

Color Awards

Honorable Mention 

ARC

JOSEPH GOH MENG HUAT - Singapore

 

Color Awards

Honorable Mention 

Calatrava

MANFRED MERZ - Germany

 

Color Awards

Honorable Mention 

Irony

MATHEW SCHWARTZ - USA

 

Color Awards

Honorable Mention 

house DL

KOEN VAN DAMME - Belgium

 

Color Awards

Honorable Mention 

in and out

MARCEL URLAUB - Germany

 

Color Awards

Honorable Mention 

Phantom Power

GIGI CHUNG - USA

 

Color Awards

Honorable Mention 

The Play

KATTI BORRE - Belgium

 

Color Awards

Honorable Mention 

Garage I

TORI GAGNE - USA

 

Color Awards

Honorable Mention 

Five Roses Lights

THIERRY CERPOLET - Canada

 

Color Awards

Honorable Mention 

Layers of Perception

CARLEY RUDD - USA

 

Color Awards

Honorable Mention 

Painted Door

KAY ERICKSON - USA

 

Color Awards

Honorable Mention 

City of Arts & Science I

MATHIAS KNIEPEISS - Austria

 

Color Awards

Honorable Mention 

London Tower Bridge

THOMAS WOLF - USA

 

Color Awards

Honorable Mention 

Cafe Bar Liberte

MICHAEL HEISSNER - Germany

 

Color Awards

Honorable Mention 

Streams of Color

PAUL BROUNS - Netherlands

 

Color Awards

Honorable Mention 

Turbine

WALTER KIRK III - USA

 

Color Awards

Honorable Mention 

suburbs

IGOR VAN DE POEL - Belgium

 

Color Awards

Honorable Mention 

Chianti Eye

PETER PLORIN - Germany

 

Color Awards

Honorable Mention 

Copenhagen Theatre

CHARLES MCKEAN - Australia

 

Color Awards

Honorable Mention 

the azure walls

MARGRIETA JELTEMA - Italy

 

Color Awards

Honorable Mention 

Passage

CEES RIJNEN - Netherlands

 

Color Awards

Honorable Mention 

Red blocks

SHINYA ITAHANA - Japan

 

Color Awards

Honorable Mention 

Hermes Haus

JOERG SCHWALFENBERG - Germany

 

Color Awards

Honorable Mention 

Concrete and Wood

GLENN GOLDMAN - USA

 

Color Awards

Honorable Mention 

The Entry

CHARLES MCKEAN - Australia

 

Color Awards

Honorable Mention 

Blue Stair

PAUL VU - USA

 

Color Awards

Honorable Mention 

Moon Bridge and Its Reflection

CLARENCE LIN - USA

 

Color Awards

Honorable Mention 

Artificial Lines

MAURO MOSCHETTA - Switzerland